6-7 lipca 2013' FRiK – FESTIWAL ROZWOJU I KULTURY

25 Czerwiec, 2013 - 14:48 -- OWES

FRiK – FESTIWAL ROZWOJU I KULTURY
6-7 lipca, Wzgórze Zamkowe w Cieszynie

Czym jest FRiK?
FRiK jest festiwalem społecznym, którego istotą i wartością są jego uczestnicy. To święto kreatywności mieszkańców Ziemi cieszyńskiej po obu stronach Olzy.

Kto tworzy FRiK’a?
Festiwal Rozwoju i Kultury reprezentuje aktywności społeczne, kulturalne, edukacyjne i sportowe, których podejmują się mieszkańcy Cieszyna i okolic. Po raz pierwszy członkowie organizacji formalnych i nieformalnych, artyści i społecznicy, spotkają się w jednym miejscu, aby wspólnie pokazać ogromny potencjał naszego regionu.

Dla kogo jest FRiK?
FRiK jest dla wszystkich. Przyjdź w pierwszy weekend lipca na Wzgórze Zamkowe i weź udział w jednym z wydarzeń festiwalu, takich jak: wykłady, happeningi, prezentacje, slajdowiska, stoiska, warsztaty, wystawy i koncerty.

Co będzie na FRiK’u?
Na FRiK’u będzie można spróbować swoich sił w slackline czy też w zawodach „pływackich” na Olzie, zobaczyć pokazy tańca, parkour, żonglowania, aikido oraz tai chi, a także wziąć udział w szeregu interesujących warsztatów od podstaw szycia, filcowania, kreatywnego recyklingu, papierowej wikliny, przez orgiami, ceramikę i warsztaty kulinarne po warsztaty didżejskie. Będzie można wykonać własną „pamiątkę” czy też „TYPOpocztówkę” Cieszyna oraz zobaczyć jak powstają mandale z liści herbaty.
Oprócz tego odbędą się też wykłady podróżnicze, prezentacje zabytkowych motocykli, słuchowiska oraz gry i zabawy dla dzieci czy projekcje filmowe.

Na stoiskach informacyjnych dowiecie się więcej na temat lokalnych organizacji pozarządowych oraz o wolontariacie – zarówno społecznym, jak i sportowym.
W sobotę odbędą się spotkania z artystami oraz dwa wernisaże (Marty Frey oraz Michała Bałdygi), a na niedzielę zaplanowano przegląd portfolio (malarstwo, rysunek, fotografia).
Na FRiK'u nie zabraknie też różnorodnej i zdrowej kuchni oraz egzotycznych herbat. Na licznych stoiskach zapoznamy Was z oryginalną i różnorodną ofertą wyrobów, które trudno znaleźć na co dzień w zwykłych sklepach. Unikatowa odzież, biżuteria, dodatki, a także wyroby ceramiczne i naturalne kosmetyki to tylko niektóre z licznych atrakcji.
W sobotnie popołudnie zaplanowano klimatyczne i nastrojowe koncerty, a wieczorem After party w Brackim Browarze Zamkowym.
W ramach FRiKa odbędzie się także V edycja Święta Herbaty, które cieszy się ogromną popularnością, ze względu na to, że charakteryzuje ją niezwykle różnorodny program oraz możliwość zapoznania się z kulturami wielu krajów i narodów. Znaczną część festiwalu tworzą degustacje herbat z różnych krańców świata, wykłady i spotkania z podróżnikami oraz koncerty i przedstawienia teatralne. Festiwal wzbogacą projekcje filmowe poświęcone kulturze herbaty i zwyczajom z nią związanym.
Zarówno FRiK, jak i Święto Herbaty idealnie uzupełnią swoje programy, budując jeden
wspólny harmonogram wydarzeń.

Przyjdź, zobacz, a na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Na wszystkie wydarzenia – wstęp wolny (nie dotyczy After party)!

Szczegóły na www.frik.cieszyn.pl

Główni organizatorzy festiwalu: Fundacja Kultury Audiowizualnej "Strefa Szarej" oraz Fundacja Laja.