Kolejna edycja konkursu grantowego "Inicjatywy Po Stronie Natury" rozpoczęta! Nabór trwa do 26 kwietnia 2018r. do godz. 12.00.

3 Kwiecień, 2018 - 09:22 -- OWES

Ruszył nabór do nowej edycji konkursu grantowego, organizowanego przez firmę Żywiec Zdrój S.A. w ramach programu „Po Stronie Natury”. Konkurs ma na celu kształtowanie świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa. Tematem przewodnim jest „poWTÓRNE życie”, nawiązujące do gospodarki odpadami i zamkniętego obiegu plastiku. Organizatorem odpowiedzialnym za przeprowadzenie tegorocznej edycji konkursu jest organizacja Outriders.

Konkurs „Inicjatywy Po Stronie Natury” ma na celu wyłonienie inicjatyw, popularyzujących ochronę przyrody i dbałość o nią. Dzięki niemu poszczególne osoby i podmioty mogą zdobyć środki finansowe na realizację zaprezentowanych przez siebie pomysłów. Zgłaszane projekty muszą nawiązywać do tematu przewodniego tegorocznej edycji konkursu: „poWTÓRNE życie”. Hasło odnosi się do wyzwań, związanych z gospodarką odpadami i zachęca do szerszego spojrzenia na problem oraz poszukiwania ciekawych rozwiązań.Celem jest zwrócenie uwagi, że recykling to nie tylko sortowanie odpadów, lecz także szansa na ich poWTÓRNE wykorzystanie. PET to cenny surowiec, wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu – przykładowo rPET, czyli PET pochodzący z recyklingu (ang. recycled PET) może zostać użyty do produkcji nowych butelek, pojemników na żywność czy polaru. Żywiec Zdrój przyjmuje wnioski na realizację projektów proekologicznych w następujących kategoriach: wideo, fotograficzny, reporterski, ekoinnowacja oraz studencki projekt badawczy. Dofinansowanie otrzyma siedem najlepszych pomysłów na projekty, a najwyższy grant wynosi aż 25 tys. zł. Łączna pula środków w konkursie to 150 tys. zł.

Nabór wniosków trwa do 26 kwietnia 2018 (godz. 12:00). 

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie konkursu: https://inicjatywy.postronienatury.pl/