CSR

1 Lipiec, 2015 - 07:00 -- OWES

Kongres Pro NGO w Krakowie

Znacie CSR? To poznajcie ESG. Fundacja Pro NGO zorganizowała 30 listopada 2022 roku w Krakowie Kongres ProNGO połączony z konferencją ESG.  Czym jest ESG? Czymś więcej niż sam CSR. Nie zależy nam już tylko na tym, aby firmy działały społecznie, lecz aby ich działania były zgodne z celami zrównoważonego rozwoju. W tym, jak rozwijać ESG w biznesie pomocne mogą być właśnie organizacje pozarządowe.

„Społeczna odpowiedzialność biznesu od wielu lat wyznacza kierunek, w którym podążają przedsiębiorstwa. Liczne działania firm, projekty społeczne i wolontariat pracowniczy realnie wpływają na nasze otoczenie. Prowadzenie działalności w duchu zrównoważonego rozwoju oraz wprowadzanie standardów ESG to krok w kierunku lepszego jutra” – twierdzą organizatorzy wydarzenia.

Spotkanie było okazją do połączenia przedstawicieli NGO, wolontariuszy, pracowników administracji publicznej oraz sektora przedsiębiorców. Uczestnicy bezpłatnej części dla organizacji pozarządowych mieli możliwość wyboru pomiędzy tematycznymi panelami dyskusyjnymi a szkoleniami. Prowadzący dyskutowali o szansach i wyzwaniach CSR i ESG w najbliższych latach, o możliwych formach współpracy pomiędzy sektorami oraz prezentowali praktyczne rozwiązania i narzędzia.

Szczegóły znajdziecie na: https://csriesg.pl/kongres-pro-ngo-2022/

 

 


Społecznie odpowiedzialny wizerunek Banku widoczny jest w działalności charytatywnej. Bank prowadzi działalność charytatywną poprzez Fundację Banku Pekao S.A. imienia dr. Mariana Kantona.

Zakres działalności charytatywnej i społecznej Fundacji jest bardzo szeroki. Cele statutowe Fundacji obejmują wspieranie działań w zakresie:

        oświaty i wychowania dzieci i młodzieży,
        przedsięwzięć naukowo-badawczych oraz dydaktycznych instytucji naukowych i szkół,
        popularyzowania wiedzy bankowej,
        niesienia pomocy osobom chorym i niepełnosprawnym,
        upowszechniania kultury fizycznej i sportu,
        ochrony środowiska,
        realizacji projektów i działalności organizacji charytatywnych,
        upowszechniania kultury.

 

Szczegóły


 

Akcja „Czyste Beskidy” – ruszyły zapisy!

Chcemy zaprosić na finał inicjatywy „Czyste Beskidy” – której pomysł zrodził się podczas projektu „ CSR – Celuj w swój rozwój”. Towarzystwo Sportów Górskich Młóckarnia jest organizatorem wydarzenia przy udziale wielu partnerów biznesowych.
Ogólnopolskie wydarzenie „Czyste Beskidy”, odbędzie się 8 października w Rajczy. Wydarzenie podobnie jak znana już w naszym kraju inicjatywa „Czyste Tatry” – ma na celu posprzątanie terenów górskich, tym razem w Beskidzie Żywieckim.

Wszyscy chętni, którzy chcą wziąć udział w akcji „Czyste Beskidy” mogą zarejestrować się na wydarzenie poprzez stronę internetową www.czystebeskidy.pl.
Organizatorzy przewidzieli 10 tras - od bardzo łatwych po trudne - w pięciostopniowej skali trudności. Większość tras prowadzi po kombinacjach szlaków turystycznych i każdy znajdzie tutaj cos dla siebie. Przewidziana jest też jedna trasa z Rajczy Centrum do Nickuliny, która jest odpowiednia np. dla rodzin z dziećmi. 
Akcja sprzątania obejmie okolice Worka Raczańskiego włączając w to schroniska na Hali Lipowskiej, Rysiance, Krawcowym Wierchu, Wielkiej Raczy, Rycerzowej i Przegibku. Wydarzenie opierać się będzie przede wszystkim na wolontariacie i dobrowolnej pracy ochotników z całej Polski.
Patronatem merytorycznym wydarzenia jest Stowarzyszenie Czysta Polska z Rafałem Sonikiem na czele, natomiast jej ambasadorami są m.in.: muzycy z zespołu Akurat oraz Łukasz Golec.  Organizatorem akcji jest Towarzystwo Sportów Górskich „Młóckarnia”. 

Harmonogram imprezy:
7:00 - 9:00 rejestracja uczestników przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rajczy Centrum,
9:00 - wyjście na szlaki (zapewniamy dojazd autobusami na start szlaków- w zależności od wyboru trasy),
15:00 - planowane zejście ze szlaków (powrót autobusami do Rajczy Nickuliny, w zależności od wyboru trasy),
16:00 - animacje, konkursy, szkolenia,  zabawy i inne atrakcje przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Rajczy Nickulinie.
17:00 – Koncert zespołu Besquidians,
18:00 – Gwiazda wieczoru: Zespół Akurat.

Będzie też możliwość rejestracji w dniu wydarzenia.

Więcej informacji o trasach:

Tutaj
Facebook

Osoba do kontaktu
Rafał Bałaś, Kom. 500488112, balas.rafal@gmail.com

 


 

PUBLIKACJA CSR - CELUJ W SWÓJ ROZWÓJ !

Czy CSR jest realizowany na Podbeskidziu? Jakie firmy realizują działania społecznie odpowiedzialne?

Jakie korzyści można osiągnąć poprzez CSR w obszarze zaangażowania społecznego  i rozwoju społeczności lokalnej?

Na te i wiele pytań otrzymacie Państwo odpowiedź w załączonej publikacji opisującej partnerskie inicjatywy Biznes – NGO, które powstały w ramach projektu „CSR Celuj w Swój Rozwój” finansowanego z Funduszu Inicjatyw Społecznych .Mamy nadzieję, że opisane projekty staną się inspiracją do dalszych działań w obszarze CSR, do czego serdecznie zachęcamy.

Przy tej okazji chcemy jeszcze raz podziękować wszystkim uczestnikom projektu, naszemu partnerowi firmie REKORD SI oraz Hotelowi Qubus za pomoc w organizacji Open Space „Wspólnie można więcej”.
Mamy nadzieję, że zaraziliśmy Państwa ideą CSR, pokazaliśmy możliwości i korzyści z działań w obszarze CSR.


OPEN SPACE "WSPÓLNIE MOŻNA WIĘCEJ"

Twórcą metody Open Space Technology jest Harrison Owen, który po zorganizowaniu międzynarodowej konferencji dla 250 osób postanowił, że już nigdy więcej nie zorganizuje czegoś podobnego, ponieważ większość uczestników po konferencji zgodnie twierdziła, że najciekawszą i najbardziej przydatną częścią wydarzenia były przerwy na kawę. To doświadczenie stało się źródłem powstania innowacyjnej i efektywnej metody prowadzenia spotkań oraz konferencji, jaką jest Open Space Technology.

Open Space „Wspólnie można więcej”  ma sprzyjać dzieleniu się wiedzą z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, jak również stać się przestrzenią do wykreowania innowacyjnych pomysłów na działania w obszarze CSR jakim jest zaangażowanie społeczne.

To nie będzie tradycyjna konferencja. Całe spotkanie poprowadzi profesjonalny facilitator, a organizatorzy zapewniają  uczestnikom dużą przestrzeń do rozmowy, samoorganizacji, uwalniania kreatywności, wypracowania wspólnych rozwiązań, a przede wszystkim koncentracji na tematach, które w danym momencie są dla nich najważniejsze. Wydarzenie nie posiada z góry narzuconego programu, to właśnie wiedza uczestników jest podstawą do wypracowania wspólnych międzysektorowych (biznes-ngo) pomysłów, wartościowych wskazówek, propozycji projektów czy też inspiracji na innowacje społeczne w organizacji. Efektem końcowym spotkania będzie galeria raportów, czyli możliwość zapoznania się z wnioskami wypracowanymi w każdej z podgrup. Dzięki temu każdy uczestnik podczas spotkania będzie miał okazję poznać wszystkie omawiane treści.

Open Space „Wspólnie można więcej” adresowane jest do przedstawicieli Firm i Organizacji Pozarządowych, a także wszystkich pozostałych osób zainteresowanych tematyką społecznej odpowiedzialności biznesu.

Jeśli cenisz  przestrzeń do nawiązywania nowych kontaktów, chcesz otworzyć się na nowe możliwości rozwoju - To niezwykłe wydarzenie jest właśnie dla Ciebie!

Serdecznie zapraszamy
27 listopada 2015r.           Hotel Qubus w Bielsku-Białej         godz. 9.00-14.00
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie bądź mailowo. Kontakt tutaj.


 

Projekt „CSR - Celuj w Swój Rozwój”

Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości z Bielska-Białej zaprasza do udziału w projekcie „CSR – Celuj w Swój Rozwój”.
Projekt jest skierowany do podmiotów ekonomii społecznej z subregionu południowego (powiat bielski, cieszyński, żywiecki oraz m. Bielsko-Biała) oraz przedsiębiorców z woj. śląskiego.

 

Tworzymy platformę łączącą biznes z ngo. Ułatwiamy realizację wspólnych inicjatyw opartych o koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

W ramach projektu:

  • edukujemy przedsiębiorców w zakresie CSR i pomagamy budować markę społecznie odpowiedzialną
  • edukujemy NGO z zakresu CSR oraz skutecznej komunikacji z biznesem
  • prowadzimy doradztwo marketingowe i coaching biznesowy
  • tworzymy platformę łączącą biznes i ngo

Dzięki udziale w projekcie podmiotów ekonomii społecznej :

  • zyskają wiedzę na temat społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i dowiedzą się jak skutecznie rozmawiać z przedsiębiorcami
  • stworzą profesjonalną ofertę dla biznesu
  • otrzymają przestrzeń do podjęcia wspólnych, międzysektorowych przedsięwzięć

Dzięki udziale w projekcie i współpracy z organizacjami pozarządowymi przedsiębiorcy  :

  • poznają niestandardowe rozwiązania, które pozwolą wyróżnić się na rynku i wytyczyć nowe trendy
  • otrzymają know-how jak skutecznie budować rozpoznawalność firmy
  • dotrą do jeszcze większej liczby odbiorców
  • nawiążą trwałe relacje z otoczeniem, w którym działają

Już dziś zapraszamy po więcej informacji.
tel. 33 496 02 33.

Czas realizacji: od lipca 2015 - do grudnia 2015

Nabór wniosków o udział w projekcie dla podmiotów ekonomii społecznej w dniach 10 sierpnia 2015 roku - 28 sierpnia 2015 roku - Szczegóły

Projekt jest współfinansowany z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

fio csr

Pliki do pobrania: