CSR dobra praktyka z naszego subregionu - Podziel się inicjaTywą

Przedszkolaki stają się wielki artystami

Wolontariat pracowniczy nie tylko wpływa na zaangażowanie pracownicze, ale również przyczynia się do rozwiązywania lokalnych problemów, odpowiadając na potrzeby mieszkańców . Realizowany od 2014 roku w Grupie Raben zmienił lokalną rzeczywistość aż w 44 miejscowościach, przyczyniając się do rozwijania relacji firma-lokalne otoczenie.

Wyjazd do Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem” w Cieszynie to już drugi element wolontariatu pracowniczego Grupy Raben – Wykaż się InicjaTywą. W tym roku również w rejonie Śląska Cieszyńskiego i Podbeskidzia został zrealizowany projekt autorstwa Małgorzaty Kacyrz – Kierownika Oddziału Czechowice-Dziedzice Grupy Raben, pt. „Każdy może zostać wielkim artystą”.

9 i 15 lutego 2016 roku pracownicy Raben Polska Oddział Czechowice-Dziedzice wraz z Niepublicznym Przedszkolem Bajladnia z Cieszyna zorganizowali wycieczkę do pracowni ceramiki przy Stowarzyszeniu Pomocy Wzajemnej „Być Razem” w Cieszynie. W warsztatach wzięło udział 15 przedszkolaków z „zerówki” oraz 4 opiekunów. Wyjazd został podzielony na dwie części. W pierwszym dniu dzieci własnoręcznie lepiły koszyki, miski, zwierzęta. Po wypaleniu prac w specjalistycznym piecu, w kolejnym dniu dzieci malowały
i szkliwiły swoje dzieła, które otrzymały, po ponownym wypaleniu w piecu. Dzięki wsparciu finansowemu przez Grupę Raben, która zakupiła niezbędny sprzęt oraz materiały, z zajęć może skorzystać ponad setka dzieci wraz z rodzicami. Jest to również okazja by dzieci spędziły wspólnie czas ze swoimi rodzicami. „ To wspaniała zabawa zarówno dla dzieci i dorosłych. Sama nie wiem kto lepiej się bawi” – powiedziała wychowawczyni Danuta Cichoń.

Grupa Raben świadczy usługi na rynku logistyki od ponad 80 lat. Oferuje kompleksowe usługi logistyczne - logistykę kontraktową, transport drogowy: krajowy, międzynarodowy, w tym do Europy Wschodniej. Świadczy także obsługę produktów świeżych, wymagających temperatury od 0 do 6 stopni w całym łańcuchu logistycznym, transport całopojazdowy  oraz   intermodalny, morski oraz powietrzny. Grupa posiada własne oddziały w 10. krajach Europy oraz dysponuje około 1 000 000 m2 powierzchni magazynowych.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:
Marta Szymborska, Kierownik ds. PR i CSR, tel. + 48 (61) 898 82 83, e-mail: marta.szymborska@raben-group.com
Więcej informacji na stronie: www.raben-group.com