Odwiedziny w Minerwie

10 Grudzień, 2013 - 10:31 -- OWES
Siedziba spóldzielni

Spółdzielnia Socjalna Minerwa została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym 14 sierpnia 2012r. Spółdzielnię tworzy grupa pracowitych i zaangażowanych osób, która pielęgnuje w swoim przedsiębiorstwie wartości takie jak solidarność, równość, współpraca i partnerstwo. W działalności spółdzielni członkowie kierują się zasadą, iż praca ma dawać satysfakcję i pozwolić śmiało patrzeć w przyszłość. Wierzą  iż sukces działalności, przede wszystkim zależy od nich samych.

Spółdzielnia Socjalna prowadzi trzy podstawowe profile działalności tj. biuro rachunkowe, handel sprzętem medycznym, a największą dumą spółdzielni jest niedawno oddany punkt opieki nad dziećmi – Bajkowa Kraina. Budzi podziw i zachwyt fakt, ile członkowie włożyli wysiłku, starań i pracy, aby móc stworzyć piękną salę zabaw dla dzieci. Własnoręcznie malowali ściany, dbali o każdy szczegół i detal, aby mogła powstać Bajkowa Kraina, która spełnia wszelkie normy prawne takiego miejsca. Zapraszamy wszystkich chętnych do wirtualnego spaceru po Bajkowej Krainie na stronie internetowej www.bajkowa-kraina.org.pl, a także zachęcamy osoby mieszkające w Żywcu i okolicach do zapisywania swoich pociech na ciekawe i twórcze zajęcia pod okiem profesjonalistów. Spółdzielnia posiada jeszcze wolne miejsca. Szczegółową ofertę również znajdziecie Państwo na stronie Bajkowej Krainy.

Bajkowa Kraina jako jedyna w Żywcu posiada uprawnienia do pełnienia funkcji opiekuna dziennego. Podobnie jak w przypadku żłobka i klubu dziecięcego instytucja dziennego opiekuna ma pomóc rodzicom w godzeniu pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi. W czasie, gdy rodzice nie mogą sprawować opieki nad dzieckiem z powodu np. pracy zawodowej, mogą je powierzyć opiece dziennego opiekuna. Opieka sprawowana jest w bajecznym otoczeniu, a czas sprawowania opieki przez dziennego opiekuna jest dopasowany do czasu pracy rodziców. Dzienny opiekun zapewnia dziecku właściwą opiekę pielęgnacyjną i edukacyjną uwzględniając przy tym wiek oraz indywidualne potrzeby oraz rozwój psychomotoryczny dziecka.
Osoby zainteresowane zapisem dziecka do Bajkowej Krainy zapraszamy do kontaktu z biurem Spółdzielni Socjalnej „Minerwa” ul. M. Skłodowskiej – Curie 9 w Żywcu lub pod numerem tel. 33 3338913 lub e-mail: biuro@bajkowa-kraina.org.pl

Zachęcamy również przedstawicieli biznesu oraz innych organizacji pozarządowych działających w trzecim sektorze do współpracy z Minerwą. Jeśli macie ciekawy pomysł, który możecie zrealizować wspólnie ze Spółdzielnią Socjalną Minerwa, wykorzystując jej silne zaplecze zarówno w postaci pracowitych, ambitnych i zaangażowanych członków, jak również w postaci pięknego lokalu Bajkowej Krainy kontaktujcie się już dziś.

Życzymy wielu sukcesów !

Zapraszamy również do fotorelacji ze spotkania w naszej Galerii.