OTWARCIE SPÓŁDZIELNI SOCJALNEJ "ZAKRĘTKA" W BIELSKU-BIAŁEJ

16 Lipiec, 2013 - 10:28 -- OWES

W dniu 12.07.2013r. odbyło się uroczyste otwarcie Spółdzielni Socjalnej "Zakrętka" w Bielsku-Białej. Centrum Edukacji i Warsztatów Niebanalnych powstało przy wsparciu Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej prowadzonego przez Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne "Teatr Grodzki". Pięć kreatywnych kobiet stworzyło miejsce, gdzie można w świetny i twórczy sposób spędzić wolny czas, przenieść się w świat niebanalny, stać się realizatorem własnych pomysłów. "Zakrętka" posiada bogatą ofertę warsztatów artystycznych CUDOTWÓRCY. W sposób ciekawy połączono sklep z ogólnodostępną pracownią, gdzie można stworzy swój własny produkt, jak również kupić niepowtarzalne rękodzieło. "Zakrętka" prowadzić będzie nietypowe zajęcia dla dzieci NAUCZ SIĘ UCZYĆ. Jako jedyny przedstawiciel na region Bielska-Białej posługiwać się będzie ogólnopolską marką edukacyjną FUTURE, pomagającą dzieciakom rozwijać swoje zdolności intelektualne. Końcem sierpnia zostanie uruchomiony dla dzieci system Biofeedback, czyli trening mózgu stworzony przez NASA zwiększający m.in. zdolności percepcyjne i kojarzenie, Ponadto spółdzielnia socjalna w swojej ofercie organizować będzie urodzinowe, inne niż wszystkie ARTY-PARTY.
Spółdzielczość socjalna to jeden ze sposobów aktywizacji zawodowej, alternatywa dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Otwarcie „Zakrętki” to dowód na to, iż pomimo wielu trudności można osiągnąć sukces i stworzyć dla siebie miejsce pracy.  Na uroczyste otwarcie  „Zakrętki” zaproszonych zostało wielu gości, m.in. przedstawicieli Urzędu Miasta, Powiatowego Urzędu Pracy, Ośrodka Pomocy Społecznej, Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, jak również lokalnych mediów. Poprzez prezentacje swojej działalności oraz uczestnictwo w warsztatach można było poznać ideę spółdzielczości socjalnej i siły wzajemnego, pozytywnego oddziaływania na siebie członków spółdzielni.
W naszym Ośrodku trwa nabór pomysłów na spółdzielnię socjalną jeszcze do 26.07.2013r., na realizację których można otrzymać dofinansowanie do 120 tys. złotych. Jeżeli lubisz działać w grupie osób, masz świetny pomysł na biznes i znasz osoby, które borykają się z problemem bezrobocia, niepełnosprawności, stwórzcie dla siebie miejsca pracy we własnej spółdzielni socjalnej. My możemy Ci w tym pomóc  poprzez szkolenia, doradztwo i dofinansowanie.