
Centrum Edukacji Społeczno-Ekonomicznej
Oferta
Usługi księgowe oraz kadrowe dla:
– Jednoosobowych działalności gospodarczych
– Spółek cywilnych
– Spółek z o.o., Spółdzielni Socjalnych
– Fundacji i stowarzyszeń non profit – bez działalności gospodarczej (bez VAT)
– Fundacji i stowarzyszeń non profit – prowadzących działalność gospodarczą
Usługi prawne, w zakresie bieżącej porady dotyczącej przepisów prawnych, wsparcia w zakresie kontaktów z administracją publiczną, wsparcia w zakresie składania zapytań ofertowych oraz przetargów, indywidualne opinie prawne.
Szkolenia w zakresie księgowości oraz prowadzenia działalności gospodarczej odbywające się stacjonarnie oraz on-line.
Wirtualne biuro – pakiet dla firm chcących skorzystać z możliwości wynajęcia adresu do rejestracji firmy, jak również wysyłania korespondencji na adres CESE, przechowywanie korespondencji, skanowanie na życzenie do klienta, jak również dostarczanie korespondencji osobiście na wskazany adres
Grupa docelowa
Usługi CESE skierowane są do organizacji pozarządowych, w tym fundacji, stowarzyszeń, spółdzielni socjalnych, klubów sportowych, jak również przedsiębiorstw prowadzących pełną rachunkowość, np. sp. z o.o., spółki cywilne, spółki komandytowe oraz przedsiębiorcy prowadzący podatkową książkę przychodów i rozchodów.
Prowadzone usługi prawne, szkolenia dla przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej oraz dla osób prowadzących działalność gospodarczą.
O Centrum Edukacji Społeczno-Ekonomicznej
Fundacja Centrum Edukacji Społeczno-Ekonomicznej, w skrócie CESE, została ustanowiona aktem notarialnym 8.01.2021 r. wpis do Krajowego Rejestru Sądowego nastąpił dnia 03.03.2021 r. Celem statutowym fundacji jest prowadzenie działalności edukacyjnej, społecznej, prawnej, publikacyjnej i kulturalnej, w zakresie wspierania wiedzy, umiejętności, kompetencji społecznych, zawodowych i osobistych, podnoszenie wiedzy, kwalifikacji zawodowych oraz świadomości z zakresu podatków, prawa, ekonomii oraz przedsiębiorczości uczestników życia społecznego oraz gospodarczego. Celem fundacji jest również podejmowanie działań na rzecz integracji i reintegracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, tworzenie nowych miejsc pracy, przywrócenie umiejętności pełnienia funkcji społecznych w środowisku zawodowym i rodzinnym jak również działania na rzecz wsparcia i rozwoju ekonomii społecznej.
Głównym obszarem działalności i głównym źródłem przychodu Centrum Edukacji Społeczno-Ekonomicznej jest prowadzenie biura księgowego skierowanego do organizacji pozarządowych, w tym fundacji, stowarzyszeń, spółdzielni socjalnych, kluby sportowe, jak również do małych i średnich firm. Prowadzone są również usługi prawne, szkolenia dla przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej oraz dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Dla osób, które otwierają swoją działalność oferujemy pomoc w przygotowaniu wniosku, biznesplanu. Prowadzimy również coworking, wynajęcie przestrzeni do pracy, wynajęcie sali konferencyjnej oraz usługę „wirtualne biuro” – możliwości wynajęcia adresu do rejestracji firmy, odbieranie i przekazywanie korespondencji.
Kontakt
Centrum Edukacji Społeczno-Ekonomicznej
ul. 1 Maja 22, 43-300 Bielsko-Biała, tel. 721-208-240
