Z regionu

PRZEDSIĘBIORSTWO SPOŁECZNE - SPÓŁKA CO-PACKING

6 Wrzesień, 2019 - 10:33 -- OWES

Spółka not for profit CO-PACKING, w ramach wsparcia OWES stworzyła 7 miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych. Przedsiębiorstwo zajmuje się pakowaniem, przepakowywaniem, konfekcjonowaniem. Podczas naszej wizyty pracownicy pakowali dla jednej z firm medycznych probówki w warunkach całkowicie sterylnych. W ramach dotacji zostały wyposażone pomieszczenia magazynowe, zakupione odpowiednie sprzęty wyposażenia m.in. wózek podnośnikowy wysokiego składowania, a także samochód dostawczy. Przedsiębiorstwo działa w wielu branżach m.in. kosmetycznych, medycznych, produkcyjnych.

Przedstawiamy kolejne Przedsiębiorstwo Społeczne - FUNDACJA PODARUJ RADOŚĆ

2 Wrzesień, 2019 - 10:12 -- OWES

Fundacja posiada unikatowy produkt jakim są Przytulanki Świętych. Zespół Fundacji, który tworzą cztery energiczne i przedsiębiorcze kobiety  zajmuje się całym procesem produkcji  -  od projektu do realizacji.  Przytulanki są misternie projektowane, uwzględniając każdy szczegół i detal, aby móc odwzorować najbardziej realne postaci. Następnie są szyte i pakowane do pudełek prezentowych, aby gotowe mogły  trafić do rączek dzieci.

Rozpoczynamy cykl artykułów o naszych przedsiębiorstwach społecznych – FUNDACJA FAZA

19 Sierpień, 2019 - 15:14 -- OWES

Idea  prowadzenia działalności w formie przedsiębiorstwa społecznego jest nadal efektywnie rozwijana w subregionie południowym. Dzięki naszemu wsparciu w 2019 roku powstało ponad 70 miejsc pracy dla osób z grup defaworyzowanych. Wszystkie przedsiębiorstwa dofinansowane przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej obszaru bielskiego  łączą skutecznie działalność społeczną z gospodarczą.

Przedsiębiorstwa społeczne z naszego subregionu

20 Kwiecień, 2019 - 13:23 -- OWES

W tej części chcielibyśmy przedstawić Państwu przedsiębiorstwa społeczne, które działają na naszym subregionie. Warto przyjrzeć się bliżej ich działaniom i zapoznać się z ich ofertą. Oprócz działalności, która odpowiada za wygenerowanie zysku przedsiębiorstwa te realizują wiele działań społecznych i przyczyniają się do rozwoju ekonomii społecznej w naszym subregionie.

Strony