Z regionu

Nowe spółdzielnie socjalne na naszym subregionie

4 Lipiec, 2016 - 00:00 -- OWES

Pod parasolem OWES, po długiej drodze szkoleń i doradztwa powstały na naszym subregionie nowe spółdzielnie socjalne. Zachęcamy do korzystania z usług nowo powstałych przedsiębiorstw społecznych.

Każdy znajdzie coś dla siebie:

- branża krawiecka: Spółdzielnia Socjalna Design Maker

- branża turystyczna: Spółdzielnia Socjalna Wisła Otwarta Turystycznie i Spółdzielnia Socjalna Śliwkowa Lipowa

Byliśmy na wizycie studyjnej - relacja

24 Czerwiec, 2016 - 00:00 -- OWES

W dniach 16-17 czerwca 2016r. zorganizowana została przez Animatorkę OWES wizyta studyjna realizująca cel promocji ES i zatrudnienia w ES. Uczestnikami wizyty byli przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z subregionu południowego. Głównym celem wizyty była  promocja ekonomii społecznej i zatrudniania w przedsiębiorstwach społecznych osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz ukazanie korzyści z tworzenia środowiska przyjaznego ekonomii społecznej w gminach.

Relacja z wizyty studyjnej w Łodzi

30 Kwiecień, 2015 - 00:00 -- OWES

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w dniach 25-26 marca 2015 r. zorganizował ostatnią z cyklu wizytę studyjną promującą ekonomię społeczną. Tym razem przedstawiciele organizacji pozarządowych z subregionu południowego mieli możliwość poznać różnorodne przedsiębiorstwa społeczne z Łodzi i okolic.

Forum "Zamawiaj odpowiedzialnie-klauzule społeczne w zamówieniach publicznych"

4 Marzec, 2015 - 14:54 -- OWES

Od kilku lat funkcjonują w Polsce rozwiązania prawne, które dla jednostek państwowych, samorządowych, spółek miejskich stanowią narzędzia oddziaływania na rynek pracy w postaci wspierania społecznej odpowiedzialności biznesu i stymulowania rozwoju inicjatyw lokalnej przedsiębiorczości społecznej. Takim narzędziem jest stosowanie klauzul społecznych przy zamówieniach publicznych oraz możliwość zlecania zamówień przedsiębiorcom społecznym w procedurach poza konkursowych.

Tydzień Kultury Beskidzkiej z ….. ekonomią społeczną !

29 Lipiec, 2014 - 11:52 -- OWES

Tydzień Kultury Beskidzkiej (TKB) rozpoczął się 26.07.2014r. Jest to duże wydarzenie, które odwiedzają tysiące ludzi z regionu, a także turystów. W tym roku organizatorzy rokują, iż TKB odwiedzi około 200 tysięcy ludzi. Zatem nie mogło nas tam zabraknąć. Istotą projektu Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Południowego (OWES) jest wzmocnienie potencjału sektora ekonomii społecznej, jak również szeroko rozumiana promocja działalności trzeciego sektora. OWES, przy wsparciu spółdzielni socjalnych OFKA, BATJANKI i STRZELEC w dniu 27.07.2014r.

Strony