Wkrótce ruszy wiosenny nabór wniosków w projekcie OWES subregionu południowego skierowany do podmiotów ekonomii społecznej, które planują utworzenie i utrzymanie miejsc pracy w ramach przedsiębiorstw społecznych. Nabór wystartuje w kwietniu 2026 r. i daje realną szansę na pozyskanie środków na rozwój działalności odpłatnej lub gospodarczej.
Kto może skorzystać?
Zapraszamy osoby i podmioty planujące założyć działalność w sektorze ekonomii społecznej, PS, PES, które chcą założyć przedsiębiorstwo społeczne i rozwijać je poprzez zatrudnienie nowych pracowników zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. W nadchodzącym naborze obowiązywać będą zaktualizowane stawki dotacji, uwzględniające indeksację kosztów zatrudnienia.
Na co możesz otrzymać wsparcie?
- utworzenie nowych miejsc pracy w przedsiębiorstwie społecznym,
- utrzymanie miejsc pracy,
- wsparcie reintegracyjne dla pracowników PS,
- rozwój i wzmocnienie działalności PES.
Bezpłatne konsultacje przed naborem
Masz pomysł, ale nie wiesz, jak go dopracować lub jak przygotować wniosek? Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji, podczas których:
- dopracujesz swój pomysł biznesowy,
- dowiesz się, jak skutecznie aplikować o dotację,
- otrzymasz wsparcie w przygotowaniu dokumentacji,
- poznasz praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia przedsiębiorstwa społecznego.
Nie odkładaj decyzji na później!
Dobrze przygotowany projekt zwiększa szanse na uzyskanie dofinansowania. Umów się na konsultację i przygotuj się do naboru już teraz.
Kontakt:
📞 Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości – 33 496 02 44
📞 Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki – 693 754 477, 732 632 361
Skorzystaj z dostępnych środków i rozwijaj swoją organizację z OWES subregionu południowego.
